еМагазин

Tag : Тојота

Свет

„Тојота“ го прекинува производството во Кина поради коронавирусот

Редакција
Производството во фабриките на „Тојота“ во Кина е прекинато најрано до 10 февруари, а причина е опасноста од ширење на коронавирусот. Работата е прекината во...
Локално

Гореа „БМВ“ и „Тојота Јарис“ на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“

Никола Осило
На 16.08.2019 во СВР Скопје, било пријавено дека пред авто сервис на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“ настанал пожар во возило „БМВ“ со бугарска национална...
Локално

Изгоре „БМВ“ во Скопје, пожарот зафати и „Тојота“

Никола Осило
На 25.07.2019 околу 02.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Даскал Камче“ настанал пожар во патничко возило „БМВ “, сопственост на Б.М.(27) од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тојота Авто-Центар“ го доби тендерот на Град Скопје за набавка на автомобили вреден 102.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за набавка на патнички моторни возила склучи договор со трговското друштво за трговија со возила и резервни делови „Тојата Авто-Центар“...
Локално

Почина кумановчанец по удар од „Тојата јарис“

Никола Осило
На 07.12.2018 година во 16,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка (на излез од Куманово) патничко моторно возило „Тојота јарис“ со скопски...