еМагазин

Tag : тодоров

ДОБРОСОСЕДСТВО

Три бугарски телевизии добија дозвола да се емитуваат во Македонија

Редакција
Три бугарски телевизии со различна програмска содржина од денеска се присутни во македонскиот медиумски простор. Дозволата за емитување во земјава ја добиле пред две недели,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се спасат ли Ахмети, Мијалков, Бонева, Камчев, Османи, Милошоски, Тодоров… од прогон?

Редакција
Начелното правно мислење на Врховниот суд дека Специјалното јавно обвинителство (СЈО) не смеело да отвора нови случаи по истекот на рокот од 18 месеци, (како...
Македонија

Тодоров: Ниту сум разговарал со пратеници да гласаат, ниту планирам да разговарам со други за повторно да гласаат

Редакција
Поранешниот вицепремиер и министер за здравство Никола Тодоров во емисијата „Само вистина“ на ТВ Канал 5, рече дека средбата во неделата со премиерот Зоран Заев...
Македонија

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од изјавата на Јанчев за уставните измени

Редакција
Општинскиот комитет (ОК) на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од изјавите на градоначалникот Митко Јанчев и најостро ги осудува неговите активности во делот на обезбедување на...
Македонија

Заев пиел кафе со Никола Тодоров и Митко Јанчев во Струмица

Редакција
За работата на Координативното тело за помирување, за реформите и процесот на интеграција на земјата во ЕУ и НАТО, разговарале премиерот Зоран Заев и Никола...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колкава моќ има Мицкоски: Што пишува во статусот на ВМРО-ДПМНЕ во делот на разрешувања

Редакција
И покрај тоа што Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, не присуствувал на седницата на Централниот комитет (ЦК) на партијата (иако е дел од истиот), за...
Македонија

Никола Тодоров: Нема да го бојкотирам референдумот, но ќе го направам гласачкото ливче неважечко

Редакција
Поранешниот министер за здравство и член на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров во интервју за Телма потврди дека нема да го бојкотира претстојниот референдум, но оти ќе...
Македонија

Тодоров: Единствен начин толпа народ да влезе во Собранието е да се скрши или отвори вратата

Редакција
По повеќе од три часа заврши сведочењето на поранешниот пратеник Никола Тодоров во Кривичниот суд во Скопје за настаните од 27 април 2017 година во...
Македонија

Зекири заврши со сведочењето за насилството во Собранието, утре ќе сведочат Тодоров, Заев и Спасовски

Редакција
Пратеникот Мухамед Зекири кој денеска сведочеше за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија посочи дека на обвинителната клупа меѓу обвинетите...