еМагазин

Tag : Томас Герберих

Бизнис ТОП СТОРИИ

Германскиот амбасадор со дообјаснување: Работна виза само со призната квалификација и барање од германски работодавач

Редакција
Забрзаната постапка за добивање работна виза за Германија што ја овозможува новиот Закон за доселување стручни лица, кој стапи во сила од 1-ви март, е...