еМагазин

Tag : Тони Трајковски

Македонија

Се одложи рочиштето за „ТНТ“, обвинетиот Трајковски на боледување

Редакција
Денешното рочиште за случајот “ТНТ“, кој се однесува на рушењето на комплексот „Космос“ повторно се одложи поради задравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски. Следното рочиште...
Македонија

Продолжува судењето за „ТНТ“: Ќе сведочи докторката на обвинетиот Трајковски

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на...
Македонија

Поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски, одложено судењето за „ТНТ“

Редакција
Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на...
Македонија

Судењето за „ТНТ“ започна од почеток, Трајковски дојде сам

Редакција
Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за...
Македонија

Судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот, судењето за ТНТ продолжува утре

Редакција
Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судењето за „ТНТ“ најверојатно ќе почне отпочеток, по Нова година

Редакција
Судењето за случајот „ТНТ“ за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски, ќе продолжи на 17 јануари 2020 година. Претходно, Судот го отфрли барањето...
Македонија

Обвинителството побара раздвојување на постапката против Трајковски, кој повторно не дојде на судењето за „ТНТ“

Редакција
Судијата Огнен Ставрев даде пауза од 15 минути на судењето во случајот „ТНТ” за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски, со цел Судот...