еМагазин

Tag : Топилница

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Алелуја: Велешани конечно ќе се спасат од згурата од поранешната велешка „Топилница“

Редакција
Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски издаде Б-Интегрирана еколошка дозвола на скопската фирма „Кепс Монт Гроуп“ ДООО Скопје, со што е дадено зелено светло таа...
Бизнис

Еуромакс целосно е посветена на заштита на животната средина – без цијанид и сулфурна киселина

Редакција
Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс), концесионер на проектот за рудник за бакар Иловица – Штука, појаснува дека ќе го развива рудникот во согласност со сите национални закони,...
На кафе во Кантина

Вчудоневиден сум од пасивноста во борбата против загадувањето, вели активистот што ја затвори Топилница

Силвана Жежова
Игор Смилев е екологист, активист, планинар, голем човек со детска чиста желба во себе, за светот да го направи подобро место за живеење. Еден од најзаслужните...