еМагазин

Tag : „Топлик“

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Осман Шабани

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската...
Македонија

Нови судски рочишта за „Топлик“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Топлик“ и „Титаник 3“. Во случајот „Топлик“ првоосомничен...
Македонија

Отсуството на адвокат на еден од обвинетите го одложи судењето за „Топлик“

Редакција
Отсуството на адвокатот Часлав Станоевиќ на обвинетиот Томе Ѓурчилов го одложи денешното рочиште за предметот „Топлик“ за 2 ноември. Станоевиќ, како што беше речено на...
Македонија

Миле Јанакиески на судење за „Топлик“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски...
Македонија

Судењето за „Топлик“ на СЈО продолжува на 21 септември

Редакција
Судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев град“ во...
Македонија

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Редакција
Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажба...
Македонија

Миле Јанакиески на суд за „Сончев град“: Продолжува судењето за „Топлик“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле...