еМагазин

Tag : торба

Македонија

Боки 13 вели дека Кичеец му ја вратил на Камчев фамозната торба „Луј Витон“

Редакција
При вкрстено испрашување од страна на првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 на сведокот, бизнисменот Орце Камчев, на денешното рочиште за случајот „Рекет“ беше споменета...
Македонија

Гркинка се обидела од Македонија во Грција да го внесе нејзиното бебе скриено во торба

Редакција
За да избегне затворска казна за кражба, 30-годишна Гркинка побегнала во Македонија, каде што се породила, а во понеделникот се обидела на преминот Евзони на...