еМагазин

Tag : Трајко Славески

На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Трајко Славески: На Груевски уште од почеток му кажав дека за Мијалков прави голема грешка

Петре Димитров
Професорот Трајко Славески (58) јавноста го знае како поранешен министер или функционер на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, а во медиумите претежено е присутен по неговите...
ЖИВОТ

(Линк во живо за Вардар-Барселона): Мицкоски и Славески во Келн го гледаат натпреварот

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави фотографии на неговиот фејсбук-профил од спортската арена во Келн каде што Вардар игра со Барселона, во Лига на шампиони....
Бизнис

Даночниот експерт Павле Гацов: Од прогресивниот данок најголема добивка ќе има државата

Редакција
Од прогресивниот данок најголема добивка ќе има државата, вели даночниот експерт Павле Гацов во интервју во вестите на телевизија Телма. Според него, „софт решенијата“ со...
Бизнис

ВМРО ДПМНЕ: Зголемувањето на даноците ќе придонесе за даночна евазија и пораст на сивата економија

Редакција
СДСМ е на пат да ја доуништи македонската економија. Поврзано со крајно катастрофалните резултати и перформанси на македонската економија во изминативе 15 до 18 месеци...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори: Можни датуми 25 ноември, 2 декември, 9 декември или на пролет

Редакција
Членот на Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески, кој ја предводи Комисијата за изработка и систематизација на идеи и предлози за програма на партијата,...
Македонија

Трајко Славески на чело на партиската Комисија за изработка на идеи за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На вчерашната седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ беше составена комисија за изработка и систематизација на идеи и предлози за програма кој ќе го предводи...