еМагазин

Tag : траекторија

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На СДСМ им застарува власта на 12 април“: Твитер реакции оти Груевски нема да одговара за „Траекторија“

Редакција
Експремиерот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, каде стана азилант нема да одговара за примање награда за противзаконско влијание, дело за кое беше обвинет во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски нема да одговара за „Траекторија“ поради застареност на делото, трошоците ќе ги платат граѓаните

Никола Осило
Експремиерот Никола Груевски нема да одговара за примање награда за противзаконско влијание, дело за кое беше обвинет во случајот „Траекторија“ поради тоа што делото е...
Македонија

Продолжуваат судењата за „Ласкарци“, „Траекторија“ и „Транспортер“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Ласкарци“, „Траекторија“ и „Транспортер“. Судењето за автобуската несреќа што се случи...
Македонија

На судењето за „Траекторија“ сослушан сведок за вештачењето за автопатот Кичево-Охрид

Редакција
Судењето за постапката за избор на компанија за изградба на автопатиштата Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид, „Траекторија“ продолжува на 13 ноември. Случајот го...
Македонија

Нови рочишта за „Ласкарци“, „Титаник 3“, „Траекторија“ и повторената постапка за „Триста“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за случаите „Ласкарци“, „Титаник 3“, „Траекторија“ и повторената постапка за „Триста“. Случајот за автобуската...
Македонија

Поранешната обвинителка од СЈО, Лиле Стефанова и понатаму ќе ги застапува „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Редакција
Поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова, со одлука на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и понатаму ќе ги застапува предметите на СЈО,...
Македонија

На барање на ОЈО и СЈО одложени судењата за „Транспортер“ и „Траекторија“

Редакција
Рочиштата за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Транспортер“ и „Траекторија“ денеска беа одложени на барање на Основното јавно обвинителство и на СЈО. Во „Траекторија“...
Македонија

Судење за „Траекторија“: Судот ги одби барањата на одбраната за изземање на Јанева и Стефанова

Редакција
Судењето за постапката за избор на компанија за изградба на автопатиштата Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид, „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува...
Македонија

Одбраната бара одложување на „Траекторија“ до разјаснување на ситуацијата со Јанева

Редакција
Одбраната бара прекин на главната расправа на судењето за постапката за избор на компанија за изградба на автопатиштата Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид...
Македонија

Продолжува судењето за „Траекторија“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Траекторија” се наоѓа во...