еМагазин

Tag : траекторија

Македонија

Избеганиот Груевски доби адвокат од државата и за „Траекторија“, СЈО побара уште еден притвор за него

Редакција
Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува на 30 јануари за адвокатот по службена должност на обвинетиот Никола Груевски да може да...
Македонија

Нови рочишта за „Тортура“ и „Траекторија“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тортура“ и „Траекторија“. Предметот „Тортура“, во кој обвинети се...
Македонија

Нови рочишта за „Тендери“, „Тортура“, „Т.Н.Т.“, „Тарифа“ и „Траекторија“

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тендери“, „Тортура“, „Т.Н.Т.“, „Тарифа“ и „Траекторија“. Случајот „Тендери“ во кој...
Македонија

Судењето за „Траекторија“ продолжува без Груевски

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој обвинети се неколку поранешни функционери дека ги пречекориле...
Македонија

Пешевски за ТВ21: Разочаран и вознемирен сум од бегството на Груевски

Редакција
Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Владимир Пешевски, за телевизијата ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски. „Длабоко сум разочаран...
Македонија

Случај „Траекторија: Јанакиески и Пешевски во СМС порака: Компанија дала пониска цена од „Синохидро“, некој нѐ шпионирал

Редакција
Над 200 СМС-пораки, комуникација меѓу поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески со поранешниот премиер Никола Груевски, со поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, како и...
Македонија

Груевски, Јанакиески и Пешески на суд: Ново рочиште за „Траекторија” на СЈО

Редакција
Со презентирање на СМС пораки и други доказни материјали што ги предложи СЈО, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за „Траекторија” во кој...
Македонија

Случај „Траекторија“: Какви СМС пораки му прајќал Јанакиески на Божиновски

Редакција
По паузата попладнево во Кривичниот суд продолжи рочиштето за „Траекторија“ со читање на 156 СМС пораките меѓу Миле Јанакиески и тогашниот државен секретар во Министерство за...
Македонија

Груевски, Јанакиески и Пешевски на суд: Нови рочишта за „Траекторија“ и „Титаник 3“

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска закажани се рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Траекторија“ и„Титаник 3“. Со читање на СМС пораки треба да...
Македонија

На 12 октомври ќе се читаат СМС пораките во случајот „Траекторија“

Редакција
На 12 и 26 октомври со читање на СМС пораки ќе продолжи судското рочиште за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство во кој обвинети се неколку...