еМагазин

Tag : трансмисии

Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Болницата „8 Септември“ се става во функција за потребите за згрижување на пациенти со корона вирусот

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска информираше дека и дел од болницата „8 Септември“ се става во функција за потребите за третман на заболени од...