еМагазин

Tag : трансплатација

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Уште една успешно изведена трансплантација на бубрези од починат донор

Редакција
Лекари од Клиниките за анестезија, реанимација и интензивна нега – КАРИЛ, Урологија, Нефрологија и Институтот за трансфузиологија, уште еднаш изведоа успешна кадаверична трансплатација на бубрези,