еМагазин

Tag : Требениште

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото) Ексклузивна изложба од непроценливо значeње: „100 години Требениште“

Редакција
Ексклузивната изложба „100 години Требениште“, по повод еден век од истражувањата на овој локалитет кај Охрид, Археолошкиот музеј на Македонија се отвори синоќа и ќе