еМагазин

Tag : „Тревник“

Локално

Несекојдневен случај: Му го запалил тревникот во дворот

Никола Осило
На 10.07.2019 во СВР Скопје пријавено е дека едно лице предизвикало пожар во тревникот во двор на Г.Ѓ.(59), информира МВР. Нема повредени лица, анаправена е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Извинете што Ве апсевме“: Твитер реакции за одлуката на судот дека Латас е невин

Редакција
Во Кривичниот суд денеска беше соопштена пресудата за случајот „Тревник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој беа обвинети новинарот Драган Павловиќ Латас и неговите браќа...
Македонија

СЈО ќе поднесе жалба за пресудата за Латас и неговите браќа

Редакција
Обвинителката Елизабета Јосифовска од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска нагласи дека Обвинителството ќе поднесе жалба за пресудата, со која што Судот ги ослободи од вина...
Македонија ТОП СТОРИИ

Латас и неговите браќа прогласени за невини, трошоците за судската постапка ќе ги плати државата

Редакција
Во Кривичниот суд денеска беше соопштена пресудата за случајот „Тревник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој беа обвинети Драган Павловиќ Латас и неговите браќа...
Македонија

Пресудата во четврток: СЈО бара судот да го осуди Латас и на него и неговите браќа да им се одземат викендиците

Редакција
Во завршните зборови за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), “Тревник“, од СЈО побараа судот да ги прогласи за виновни новинарот Драган Павловиќ Латас и неговите...
Македонија

Нови рочишта за „Тревник“ и „Титаник“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Тревник“ и „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Титаник“ се наоѓа...
Македонија

„Тревник“ одложен поради здравствени проблеми на Латас

Редакција
Денешното рочиште за случајот „Тревник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е одложено за 29 март поради отсуство од здравствени причини на првообвинетот Драган Павловиќ Латас....
Македонија

Нови рочишта за „Тревник“, „Титаник“, „Насилство во Центар“ и „Шпион“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тревник“, „Титаник“, „Насилство во Општина Центар“ и „Шпион“....
Македонија

Латас на суд: Нови рочишта за „Тревник“ и „Тарифа“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Тревник“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во случајот „Тревник“ обвинети...
Македонија

Латас на суд: Продолжува судењето за „Тревник“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд треба да се одржи рочиште за случајот „Тревник“, каде обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за...