еМагазин

Tag : трибина

Македонија

(Фото) Митко Јанчев присуствуваше на партиска трибина на СДСМ во Кавадарци

Никола Осило
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев вчера присуствуваше на партиската трибина на СДСМ насловена „На прав пат“ што се одржа во неговиот град. Неговото присуство го...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Трибина „На прав пат“ и изборна кампања, пронајди ги разликите

Редакција
СДСМ од Штип го започна караванот на отворени граѓански трибини под мотото „На прав пат”, како дел од новиот концепт на работа на партијата. Гледајќи...
Македонија

(ВИДЕО) “Јас сум Зоран Заев од село Муртино, некои ме викаат зајче”: Премиерот вицкаст

Редакција
Премиерот Зоран Заев, на трибина на претседателскиот кандидат од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во Велес, се пошегува на своја сметка, а на социјалните мрежи...