еМагазин

Tag : Триглав

Бизнис

„Триглав Осигурување“ ја зголеми добивката

Никола Осило
„Триглав Осигурување“ во првите три месеци од годинава оствари добивка од 16,6 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период претходната година кога
Бизнис

Дарко Поповски и Тедо Дјекановиќ нови членови на Одборот на директори на „Триглав осигурување“

Никола Осило
Собранието на акционери на „Триглав осигурување“ на денешната седница ги избра Дарко Поповски и Тедо Дјекановиќ за нови неизвршни членови на Одборот на директори на
Бизнис ТОП СТОРИИ

Словенечка Заваровалница Триглав достави барање за трето пензиско друштво на пазарот

Редакција
Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување – МАПАС ја известува пошироката јавност дека Заваровалница Триглав д.д. од Република Словенија достави Барање за основање
Балкан

Раст на премија на сите пазари и во сите сегменти на Триглав осигурување

Редакција
Групацијата Триглав, водечка осигурително-финансиска групација во регионот Адриа, во првата половина од 2018 година реализираше 35,6 милиони евра добивка пред оданочување. Во осигурителната дејност оствари