еМагазин

Tag : триста

Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Монструм“ и повторената постапка за „Триста“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Таргет-Тврдина“, „Монструм“ и повторената постапка за „Триста“, кои од Специјалното јавно
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил поранешниот обвинител на СЈО, Стевчо Донев, кој ќе го застапува предметот „Триста„

Редакција
Поранешниот обвинител на Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Стевчо Донев ќе го застапува предметот „Триста„. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната
Македонија

Поранешните специјални обвинители Донев и Јосифовска ќе продолжат да ги застапуваат случаите „Триста“ и „Тотал“

Никола Осило
Поранешните обвинители во Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Стевчо Донев и Елизабета Јосифовска и натаму ќе ги застапуваат предметите „Триста“ и „Тотал“. Пред Донев и Јосифовска,
Македонија

Продолжуваат судењата за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“ и „Триста“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“ и повторената постапка за „Триста“ на Специјалното јавно
Македонија

Нови рочишта за „Триста“, „Титаник“ и „Тарифа“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Триста“, „Титаник“ и „Тарифа“. Во „Триста“ обвинет е
Македонија

На судењето за „Триста“ се изведуваа материјални докази

Редакција
Со изведување на материјални докази денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи повторената постапка против поранешниот помошник министер за внатрешни работи, Ѓоко Поповски за злоупотреба
Македонија

Продолжуваат судењата за „Трезор“, „Титаник“, „Триста“ и „Тарифа“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Трезор“, „Титаник“, „Триста“ и „Тарифа“. Во „Трезор“ првообвинет
Македонија

На судењето за „Триста“ се презентираат писмени докази

Редакција
Со презентација на писмени докази во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Триста” на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во кој е обвинет поранешниот помошник министер
Македонија

Продолжуваат судењата за „Топлик“, „Триста“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Топлик“ и „Титаник 3“ и „Триста“. Во случајот
Македонија

Во Кривичен рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на СЈО и за убиството на Саздовски

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и за убиството на Никола