еМагазин

Tag : триста

Македонија

Продолжуваат судењата за „Топлик“, „Триста“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Топлик“ и „Титаник 3“ и „Триста“. Во случајот...
Македонија

Во Кривичен рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на СЈО и за убиството на Саздовски

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и за убиството на Никола...
Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во предметот „Таргет-Тврдина“...
Македонија

Нови рочишта за „Монструм“, „Тарифа“ и „Триста“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Тарифа“, „Монструм“ и „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Монструм“, кој се...
Македонија

Почна повтореното судење за „Триста“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска одново почна судењето за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), против поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко...
Македонија

Поплава во СЈО уништи и оштети докази за „Империја“, „Триста“ и „Шпион“

Редакција
Поплава во подрумските простории на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) уништила и оштетила докази во истрагата „Империја“, објави „360 Степени“, на телевизијата Алсат М. Станува збор...