еМагазин

Tag : Трнодол

Локално

Хаос на презентацијата на новиот ДУП за Трнодол: Нападнат службеник на општина Карпош

Редакција
Група граѓани, на насилен и вандалски начин оневозможија одржување на Јавна презентација за Предлог ДУП – от ЈО3 Блок 7, за делот околу Трнодол, соопшти...
Локално

Трагедија во Трнодол: Пронајдено тело при расчистување на остатоците од пожарот во барака

Редакција
Во пожарот што попладнево избувна во барака во скопската населба Трнодол има една жртва. Телото е пронајдено при расчистување на остатоците од пожарот. – Пожарот...