еМагазин

Tag : трошење

Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинението за „Рекет“ открива како ги трошел парите: Боки 13 бил невработен, а живеел луксузно

Редакција
Во обвинението што денеска беше покренато од ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, за случајот „Рекет“ против Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милески-...
Бизнис

Град Скопје троши за јавни набавки колку 46 други општини заедно

Редакција
Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) ја објави базата на податоци за јавни набавки на општините во 2018 година чија вредност изнесува 97 милиони евра што е 17...
18+

Колку калории се трошат за време на сексот?

Редакција
Просечно, сексот трае од 15 до 17 минути без предигра. Најмногу калории се согоруваат кога жената е горе (околу 80 калории), а за време на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Министерот Фазлиу не ги бендисува мензите по институциите, повеќе си претпочита ресторани

Редакција
Алатката за отчетност на Владата за периодот јуни-ноември 2018 година покажува дека министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу, не претпочита да користи угостителски услуги преку мензи,...
Техно

Колку граѓаните трошат на онлајн купување дома и во странство

Редакција
Македонските граѓани трошат просечно на една онлајн трансакција 19,7 евра кога купуваат дома, додека 31,5 евра кога купуваат од странски е-трговци, вели Нина Ангеловска, претседател...
Техно

100 милиони евра во онлајн трансакции во првите три квартали од годинава

Редакција
Во трите квартала од 2018 година направени се трансакции во вредност од 100 милиони евра со платежни картички за купување онлајн што претставува 28% пораст...