еМагазин

Tag : трошуци

БЕСПАРИЦА

Во април повисоки трошоците за зеленчук и овошје, пониски за горивата, облеката…

Редакција
Трошоците на животот во април годинава, во однос на претходниот месец бележат раст од 0,1 отсто, а во однос на април лани намалување од 0,1...