еМагазин

Tag : тротинети

Локално

„Прв дојден, прв услужен“: Субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Општина Карпош

Редакција
Општина Карпош објави јавен оглас за одобрување субвенции на жителите на општината за купување велосипеди и електрични тротинети. Право да аплицираат на огласот имаат сите...
Локално

Град Скопје: Од денеска може да се аплицира за субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Никола Осило
Градот Скопје денеска распиша два јавни повици: Јавен повик за субвенционирање на граѓаните на подрачјето на Градот Скопје за купување електрични тротинети во 2019 година...