еМагазин

Tag : Трудо

Македонија

(Фото) Претседателот Стево Пендаровски се сретна со канадскиот премиер Џастин Трудо

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски кој ичествува на 56. Минхенска безбедносна конференција оствари средба со канадскиот премиер Џастин Трудо. „Со канадскиот премиер Justin Trudeau разговаравме за релациите меѓу нашите...
Македонија

(Фото) Заев во Лондон се сретна со Меркел, Трудо и Санчез

Редакција
Премиерот Зоран Заев на маргините на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби со премиерите на Канада и Шпанија, Џастин...
Забава

(Видео) Бакнежите на Џастин Трудо и Меланија Трамп на самитот Г-7 хит на Интернет

Никола Осило
Социјалните мрежи зовреа по серијата бакнежи меѓу светските лидери и нивните први дами кои се собраа на самитот на седумте најмоќни држави во светот познати...