еМагазин

Tag : Труст

Македонија ТОП СТОРИИ

Бизнисменот Кочан во болница, побарал ново одложување на издржувањето на затворската казна

Редакција
Бизнисменот Сеад Кочан, кој за случајот „Труст“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е осуден на четири години и осум месеци затвор, доставил ново барање за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Кочан ѕвонел в затвор, никој не му кревал…“: Твитер реакции зошто бизнисменот се уште не е во Идризово

Редакција
Бизнисменот Сеад Кочан се уште не се јави во затворот Идрзизово за отслужување на казната за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Телевизијата 24...
Македонија

Судот не дава одложување на затворската казна, Кочан доставил ново барање

Редакција
Кривичниот совет при Основниот кривичен суд- Скопје го одби барањето за одложување на затворската казна на бизнисменот Сеад Кочан кој е осуден на четири години...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Гепек во најава“: Твитер реакции за тоа дека бизнисменот Сеад Кочан треба да се јави во затвор на 17. јули

Редакција
Бизнисменот Сеад Кочан на 17. јули треба да се јави на издржување на затворската казна за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Упатниот акт,...
Македонија

Сеад Кочан треба да се јави во затвор за „Труст“ на 17 јули

Редакција
Бизнисменот Сеад Кочан на 17 јули треба да се јави на издржување на затворската казна за случајот „Труст“. Упатниот акт, како што информираат од Кривичниот...
Македонија

Наскоро упатен акт за бизнисменот Кочан за издржување на казната за „Труст“

Редакција
Предметот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) вчера Апелацискиот суд го проследил до Кривичниот суд и во наредните денови преку АКМИС системот ќе му биде...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Северна, Владанка и правна држава„: Твитер за условната казна на Авировиќ за „Труст„

Редакција
Апелацискиот суд Скопје делумно ја уважи пресудата од првостепениот суд за предметот „Труст“ и на обвинетиот Василије Авировиќ му е изречена алтернативна мерка условна осуда, така...
Македонија

Сеад Кочан доби затворска казна од 6 години, „Трансмет“ и „Силекс неметали“ да платат 2 милиони денари

Редакција
Управителот на компанијата „Трансмет“, Сеад Кочан денеска во Кривичниот суд Скопје е осуден на шест години затвор за злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување...