еМагазин

Tag : Туна

Интервју ТОП СТОРИИ

Линдон Бериша: Тој беше горд на Ерзана, сега сестра му е горда на него

Силвана Жежова
Познатиот албански пејач, продуцент, текстописец Линдон Бериша за „еМагазин“ го даде едно од првите интервјуа за македонските медиуми. Со Бериша бевме дел од инфо-групата на...
Забава

Туна се враќа на сцената: Промотивен концерт со Македонска филхармонија

Редакција
Алтуна Сејди – Туна, име што веќе е познато на сите генерации љубители на забавната музика, по извесно затишје, како што уметниците го нарекуваат „креативна...