еМагазин

Tag : тура

БАШ НИ Е ЌЕФ

Денеска ќе се одржи организирана тура во трчање низ пределот каде што беше снимен „Медена земја“

Редакција
„Трекс“ денеска со почеток во 9 часот наутро прават отворена треил трчанка низ пределот каде беше сниман македонскиот документарен филм „Медена земја”. „Планот е да...
Локално

„Зачекори во Здраво Скопје“: Авантуристичка тура низ градот по повод 56 години од земјотресот

Редакција
Во петок, 26 јули во организација на Издавачки центар ТРИ, ќе се одржи првата авантуристичка тура низ градот – „Зачекори во Здраво Скопје“, инспирирана од...