еМагазин

Tag : турија

Македонија ТОП СТОРИИ

Дваесет години затвор за убиецот на струмичанецот чие тело беше пронајдено во браната „Турија“

Редакција
Судскиот совет при Основниот суд во Струмица на чело со судијката Цона Каламерникова го прогласи за виновен Марјанчо Велев (54) од струмичкото село Добрејци за...
Локално

Многу емоции на почетокот на судењето за убиство на струмичанецот чие тело заврши во буре во браната Турија

Никола Осило
Со воведни зборови на обвинителеството и одбраната и сведочење на првите сведоци денеска почна судењето за убиството на струмичанецот Ристо Иљашев, чие тело беше пронајдено...
Локално

Прифатено обвинението за убиство на струмичанецот чие тело беше пронајдено во браната „Турија“ кај Струмица

Редакција
Кривичниот совет при Основниот суд во Струмица го прифати обвинението за извршено убиство против 54-годишниот М.В. од село Добрејци. Обвинителството го товари дека на 7...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Грозоморни убиства низ Македонија: Пронајдени човечки трупови во резервоар за гориво од камион и вреќа

Редакција
Вчера во водите на акумулацијата „Турија“ кај Струмица беше пронајден нов човечки труп во резервоар за гориво од камион. За сега нема податоци за идентитетот...
Локално

Нов човечки труп пронајден во водите на акумулацијата „Турија“ кај Струмица

Редакција
Попладнево околу 18 часот во водите на акумулацијата „Турија“ кај Струмица е пронајден човечки труп во резервоар за гориво од товарно моторно возило. Веста за...
Локално

Жител на Добрејци осомничен за убиството на Струмичанец: Телото му го сокрил во метално буре кое го потопил во браната „Турија“

Редакција
Струмичката полиција поднесе кривична пријава против лицето М.В. (52) од село Добрејци, Струмица, за извршено убиство над Ристо Илјашев (57) од Струмица, кој од 7-ми...