еМагазин

Tag : туристи

Бизнис

Континуиран пораст на странските туристи во Македонија

Никола Осило
Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на туристите во јули 2018 година изнесува 176.310, а бројот на ноќевањата изнесува 687.976. Бројот на туристите...
Техно

Македонија на дланка на туристите: Изработена нова апликација „Visit Macedonia”

Редакција
Министерство за економија ја промовираше апликацијата visitmacedonia, која, како што изјави министерот за економија Крешник Бектеши, ги следи светските трендови за дигитализација и иновации во туристичката...