еМагазин

Tag : тв клан

Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави приходи од реклами остварила телевизијата 1ТВ лани?

Редакција
Во текот на целата година програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа емитуваа три телевизии: ТВ Компани 21-М, ТВ Шења и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нова телевизија: Албанската ТВ Клан влегува на македонскиот пазар

Редакција
Наскоро на македонскиот пазар ќе почне со работа нова телевизија, албанската ТВ Клан, дознава еМагазин. Најгледаната албанска телевизија во Македонија влегува преку ТВ Арт, која...