еМагазин

Tag : тв

Техно

Можни прекини на ТВ-програмата кај корисниците кои добиваат сигнал преку јавна мрежа

Никола Осило
Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) ги информира корисниците кои следат дигитална терестријална телевизија, DVB-T преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа дека во насока на
Македонија

Вечерва прво ТВ соочување на Силјановска, Река и Пендаровски на Телма

Редакција
Вечерва со почеток во 19 и 15 часот на телевизијата Телма, тројцата кандидати за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова, Блерим Река и Стево Пендаровски
Свет

(Вознемирувачко видео) Позната индиска професорка почина во емисија во живо

Редакција
Позната индиска професорка, писателка и уметник, Рита Јитендра почина во утринска емисија на телевизија во живо. Само неколку минути пред трагичниот настан, професорката Јитендра која во