еМагазин

Tag : тв

БАШ НИ Е ЌЕФ

Убава вест од А1: 10GB мобилен интернет и дополнителни бесплатни TВ канали за сите

Редакција
Соочени со предизвикот кој е пред сите нас поради состојбата со COVID–19, А1 Македонија во знак на поддршка на сите свои корисници, со цел да...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од понеделник на полноќ ќе гледаме само МРТВ: Македонија влегува во медумски мрак

Редакција
Од понеделник (2 март) на полноќ, телекомуникациските оператори ќе престанат да ги пренесуваат домашните и странските ТВ канали, а како што најавија од таму ќе...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Враќање во 20 век: Антени повторно на терасите за „скромна“ ТВ програма?

Редакција
Македонските граѓани ќе треба да ги извадат од подрумите антените за прием на телевизиски сигнал или пак да купат нови доколку во иднина сакаат да...
Бизнис ТОП СТОРИИ

АВМУ: Законот за медиуми е спротивен на ЕУ директивите и не гарантира слобода на реемитување на ТВ каналите

Редакција
Последните измени на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги беа донесени на крајно нетранспарентен начин, во процес којшто не беше инклузивен и тоа пред...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Операторите ќе прекинат со реемитување на домашни и странски ТВ канали освен на јавниот сервис

Редакција
Реемитувањето на сите домашни и странски ТВ канали преку македонските оператори ќе биде прекинато, едногласно одлучи Здружението на информатичко-комуникациски технологии, каде што се обединети сите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонија како Северна Кореја: Ни се заканува информативен мрак?

Редакција
На Македонија и се заканува информативен мрак. Според информациите до кои дојде еМагазин ќе запре реемитувањето на сите домашни и странски ТВ канали. Неофицијално, Здружението...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски Телеком и А1 во „мртва трка“ на пазарот на ТВ-услуги

Никола Осило
Агенцијата за електронски комуникации го објави годишниот извештај за развојот на пазарот на електронски комуникации во кој меѓу другото е објавен и уделот во (%)...
Бизнис

Од сателитските телевизии најгледена 24 ТВ

Редакција
Од трите сателитски телевизии лани најчест избор за гледачите била ТВ 24 Вести, се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги...
Бизнис

Колку вработени има во телевизиите 24, Наша и Сонце?

Редакција
Во трите сателитски телевизии 24, Сонце и Наша, просечниот број на вработени во редовен работен однос изнесувал 123 лица, од кои дури 102 во ТВ...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Телевизиите 24, Сонце и Наша лани во минус

Редакција
Трите сателитски телевизии 24, Сонце и Наша лани работеле со загуба (33,45 милиони денари), се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски...