еМагазин

Tag : „Твоја партија“

Македонија

Тортевски се надева дека „Твоја партија„ на изборите ќе освои од 5 до 10 пратеници

Редакција
Адвокатот Александар Тортевски, иницијатор на „Твоја партија“ за весникот Независен вели дека Основачкиот конгрес на новата партија ќе биде на 7. декември, а дека во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе добијат ли СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ сериозна конкуренција во најавените нови партии

Редакција
Во ноември како што најави адвокат Александар Тортевски, треба да биде основана новата партија „Твоја партија“. Деновиве партијата во најава го имаше првиот состанок на...
Македонија

Адвокатот Тортевски од ноември најавува нова политичка партија „Твоја партија“

Редакција
Адвокатот Александар Тортевски во интервју за неделникот Фокус, од ноември годинава, најавува нова политичка партија „Твоја партија“. „Тајмингот е да ја завршиме регистрацијата некаде во...