еМагазин

Tag : Тврдина

Македонија

Мендух Тачи и Арбен Џафери биле прислушувани под псевдоними „швалер“ и „деда“

Редакција
Поранешен вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Марјан Јанкуловски, на денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина” за незаконското следење на комуникациите, кажа дека без...
Македонија ТОП СТОРИИ

Играорецот кој го постави албанското знаме на Самoилова тврдина доби парична казна и забрана за влез во државата

Редакција
Играорецот кој вчера го постави албанското знаме на Самоиловата тврдина во Охрид, плати парична казна од 1.100 евра и доби пет години забрана за влез...
Македонија

Продолжуваат судењата за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „Титаник“ се наоѓа...
Македонија

„Таргет-Тврдина“ одложена поради одлучувањето за притворот на Мијалков во Апелација

Редакција
Јавната седница во Апелацискиот суд во Скопје, на која ќе се одлучува за притворот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков го одложи денешното рочиштето за ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мијалков во притвор за „Империја“: Судот му го укина притворот за „Таргет-Тврдина“

Редакција
Судот му го укина притворот на Сашо Мијалков за предметот „Таргет-Тврдина“, а му определи 30-дневен притвор за предметот познат како „Империја“, информираа од Основниот суд...
Македонија

Кратко времето за спроведување од притвор на Мијалков: Рочиштето за „Тврдина -Таргет“ одложено за 4 декември

Редакција
Поради краткиот временски период за доставување барање за спровод на поранешниот директорот на УБК Сашо Мијалков од притвор, денешното рочиште за „Тврдина -Таргет“ за незаконското...
Македонија

Јанкулоска и Мијалков не чувствуваат вина за „Таргет-Тврдина“, на Грујевски и Бошковски ќе им се суди во отстуство

Редакција
За 6 ноември закажано е ново судско рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското следење на комуникациите. На денешното рочиште воведни зборови дадоа...
Македонија

Таргет-Тврдина одложено за 8 октомври

Редакција
Денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското следење на комуникациите, е одложено за 8 октомври. Судењето е одложено поради тоа што...