еМагазин

Tag : тврдина2

Македонија

Судење за „Тврдина 2“: Црни вреќи со хартија и регистри од третата зграда во МВР запалени на „Брест“

Редакција
„Црни вреќи полни со хартија и регистри од третата зграда во МВР биле запалени на локацијата „Брест“ која се наоѓа на аеродромот Скопје во воениот
Македонија

Судењето за „Тврдина 2“ одложено за 5. април

Редакција
Судењето за предметот „Тврдина 2″ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој првообвинет е екс-началникот на Петтата управа, Горан Грујовски, како и шест вработени во
Македонија

Продолжува судењето за „Тврдина 2“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во кој првообвинет е екс-началникот на Петтата управа,
Македонија

Предметот ќе биде распределен на друг судија: Одложено судењето за „Тврдина 2“

Редакција
Судењето за случајот „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска не се одржа, бидејќи предметот треба да биде распределен на друг судија, откако судијката
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за предметите „Тврдина 2“ и „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Тврдина 2“,