еМагазин

Tag : убавини

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Крушево е бајка за божиќните празници

Редакција
Крушево е бајка за божикните празници. Да беше во друга држава, одамна ќе беше споредуван со Сент Мориц на Балканот. Ги има сите предуслови за...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(Фото) Штета што не знаете колку ни е убава државата, друг ќе беше односот

Силвана Жежова
Планинарењето ми овозможи да стапнам на многу непристапни предели на оваа држава. На очи не можев да верувам во нивната убавина, а камоли да ја...
Техно

Македонија на дланка на туристите: Изработена нова апликација „Visit Macedonia”

Редакција
Министерство за економија ја промовираше апликацијата visitmacedonia, која, како што изјави министерот за економија Крешник Бектеши, ги следи светските трендови за дигитализација и иновации во туристичката...