еМагазин

Tag : Љубе Бошкоски

Македонија

Судењето за „Тортура“ почна од почеток

Редакција
Поради смена на поротник и изминати 90 дена од последното рочиште, судењето за предметот „Тортура“ кое се однесува на начинот на лишување од слобода на...
Македонија

Поротник си поднел оставка, за „Тортура“ на Мијалков ќе му се суди од почеток

Редакција
Изминатите две и пол години од судењето за случајот „Тортура“ паѓаат во вода, а судењето ќе започне од почеток, бидејќи еден од поротниците си дал...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски за случајот „Ровер“

Никола Осило
Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе ослбодителна пресуда за поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски во случајот „Ровер“. Судот реши дека покрај Бошкоски и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Советникот на Заев, Љубе Бошкоски имал над 100 состаноци со потенцијални инвеститори, ама не донел ни 1 инвестиција

Редакција
Посебниот советник за странски инвестиции на премиерот Зоран Заев, Љубе Бошкоски за период од една година и три месеци, од кога е на оваа функција,...
Македонија

Чавков не се сеќава за деталите од апсењето на Љубе Бошкоски

Редакција
Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на БЈБ, Митко Чавков не се сеќава на деталите за апсењето на Љубе Бошкоски на 6 јуни 2011...
Македонија

Продолжува судењето за „Тортура“, за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година

Редакција
Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011...
Македонија

На судењето за „Тортура“ се гледаат видео снимки за апсењето на Бошкоски

Редакција
Со проекција на видео снимки од телевизиски куќи, во Кривичниот суд започна рочиштето за предметот „Тортура“ на СЈО. Во првата снимка од дневникот на Македонската...
Македонија

Случај „Тортура“ во завршница: Во судница пуштани снимки како се бројат запленетите пари од Љубе Бошкоски

Редакција
Случајот „Тортура” на СЈО за начинот на лишување од слобода на лидерот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски во...
Македонија

Љубе Бошкоски ќе сведочи за „Тортура“ на СЈО

Редакција
Со сведочење на Љубе Бошкоски денеска во Кривичниот суд треба да продолжи рочиштето за предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство во кое се обвинети поранешниот...