еМагазин

Tag : Љубиша Георгиевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Почина поранешниот претседател на Собранието, режисерот и писател Љубиша Георгиевски

Редакција
Утрово на 81 годишна возраст почина Љубиша Георгиевски, театарски и филмски режисер, драмски писател, теоретичар на театарот и професор по театарска режија и актерска игра. Љубиша...