еМагазин

Tag : ѓубре

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Отказ за чистачот на ѓубре, тие ште не прават сите нас ѓубре секој ден уште се на работа

Редакција
Работникот во Комуналец затоа што фрли прашина во Вардар, која by the way е одамна сериозно загадена, не доби ни опомена, ни намалена плата, туку
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Вработените во Владата и Собранието кои не „пљачкаат“ секој ден остануваат на работа“: Твитер за отказот на хигиеничарот кој фрлаше ѓубре во Вардар

Редакција
Различни реакции на социјалните мрежи за експресниот отказ на хигиеничарот кој фрлаше ѓубре во Вардар. Ви пренесуваме дел од твитовите: Ни опомена, ни казна, директно оставка.
ЧИСТА ОКОЛИНА

Студентскиот дом Пелагонија како депонија: „Академските граѓани“ живеат во отпад

Никола Осило
Купишта ѓубре фрлано од прозорите во дворот на студентскиот дом Пелагонија во Скопје може да се забележи на фотографијата која се споделува на социјалните мрежи.
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Стотици пластични шишиња пловат по Вардар, Скопје стана главен град на ѓубрето

Редакција
Стотици пластични шишиња и различен отпад денеска пловат по реката Вардар, видливи и во центарот на градот. Граѓани кои ни пристапија додека ја правевме снимката
Бизнис

Во Демир Капија три фирми ќе одгледуваат и преработуваат марихуана

Редакција
Четири големи компании ќе инвестираат во Демир Капија, соопшти денеска градоначалникот на Демир Капија, Лазар Петров, во неговиот отчет за сработеното во изминатиот период, пренесува МИА.
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ФОТО) Ѓубре колку сакаш на Шар Планина

Редакција
На Шар Планина, која државата најави дека ќе ја прави национален парк ѓубре има колку сакаш. Тетовчани кои мака мачат со години со загадувањето, но
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Кристина Арнаудова и децата од „Шарено лето“ собраа 35 ќеси ѓубре во Маврово

Редакција
Децата кои учествуваа на спортско-забавниот летен камп за среќни деца „Шарено лето“ кој е во организација на Кристина Арнаудова, собраа 35 вреќи ѓубре во Маврово.