еМагазин

Tag : ученици

Балкан

Опсади во 13.9 отсто од средните училишта во Грција поради Договорот од Преспа

Редакција
Само во 13.9 отсто од средните училишта во Грција вчера имаше опсади од учениците, поради Договорот од Преспа, покажаа податоците од Министерството за образование на...
Балкан

(ВИДЕО) Антифашистички ученички протест во Атина: „Грција, Турција, Македонија – непријателот е во банките и во министерствата“

Редакција
Народите ништо не ги разделува, а на фашизмот местото не му е во училиштата, е пораката што во разговор со дописничката на МИА од Атина...
Балкан

(ВИДЕО) Мали инциденти и четири приведени лица на ученичкиот протест во Солун против Договорот од Преспа

Редакција
Протестот во Солун организиран од ученици од средни училишта заврши со мали инциденти меѓу група маскирани лица и полицијата, а беа приведени четири лица, објавуваат...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) И грчките ученици ќе се „борат“ против Договорот од Преспа

Редакција
Договорот од Преспа ги мобилизираше и грчките ученици кои тврдат дека „демократијата ја продаде Македонија“ и организираат протести во Солун. Нивните врсници од Атина со...
Локално

Државен просветен инспекторал констатирал дека учениците немале намера да го повредат девојчето

Редакција
Општина Аеродром соопшти дека по вонредниот инспекциски надзор во основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“, Државниот просветен инспекторат во својот записник констатирал дека „учесниците во настанот што...