еМагазин

Tag : удавено

Македонија

Детали од Обвинителството: Девојчето кое се удави било нападнато од куче кога се враќало од училиште

Редакција
Наредба за обдукција на телото на 17-годишното девојче кое беше пронајдена синоќа во водите на Вардар издаде дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар.