еМагазин

Tag : Југо

Локално

Се тепале тројца на еден поради оштетен ретровизор на „југо“

Редакција
На 12.01.2020 во 00.45 часот во Кратово на ул. ,,Браќа Миладинови“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.А од една страна...
Локално

Беровчанец почина откако со „Југо“ удрил во бетонски столб

Никола Осило
На 08.07.2019  околу 19.45 часот на ул.,,Вељко Влаховиќ“ во Берово Ѓ.Р.(75) од Берово, управувајќи патничко возило „Југо Корал 55“ со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола...
Локално

Скопјанец со „Југо“ удрил во 11-годишно девојче

На 02.05.2019 година во 15.30 часот на крстосницата од улиците „Војвода Васил Чакаларов“ и „Ангел Динев“ во Скопје, патничко возило „Југо“ со скопски регистарски ознаки,...
ЖИВОТ

Пендаровски: Ако со „југото“ се појавев на митинг, ќе требаше да го туркам за да стигнам

Редакција
Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, гостувајќи во „Топ тема“ на „Телма“, а прашан за автомобилите кои ги поседува откри дека неговиот ПР тим, му сугерирал на...
Локално

Кавадарчанец со „Југо“ излетал во реката Луда Мара

Никола Осило
Вчера во 20.30 часот на улица „Страшо Пинџур“ во село Ваташа, кавадаречко, патнички автомобил „Југо“ со битолски регистарски таблици, управуван од Е.Б.(40) од Кавадарци, излетал...