еМагазин

Tag : угостителски објект

Локално

Неколкумина тепале прилепчанец пред угостителски објект

Никола Осило
На 28.09.2019 во 04,00 часот во Полициска станица Прилеп, С.Д.(43) од Прилеп, пријавил дека истиот ден околу 03.30 часот пред угостителски објект бил физички нападнат...
Локално

Го тепал пред угостителски објект во Скопје

Никола Осило
На 27.09.2019 во 03.50 часот во СВР Скопје, Б.С.(21) од Скопје пријавил дека на 26.09.2019 околу 23.00 часот пред угостителски објект на ул.„Мирослав Крлежа“, по...
Локално

Шестмина го претепале пред угостителски објект во Тетово

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.А.(30) од с.Боговиње, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информира МВР. На 21.04.2019 пред...
Локално

Скопјанец тепал двајца во угостителски објект

Никола Осило
На 23.09.2019 во 01.00 часот во СВР Скопје, Н.Х.(41) од Скопје пријавил дека околу 00.00 часот во угостителски објект на ул.„Благоја Стефковски“, тој и А.С.(35)...
Локално

Тешко повреден работник во угостителски објект во Сарај

Никола Осило
На 20.08.2019 во 11.05 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „8-ми Септември“ било пријавено дека кај нив бил донесен Ј.М.(32) од с.Визбегово,- скопско,...
Локално

Го претепале пред угостителски објект во Куманово

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.А.(59) и С.А.(20), двајцата од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информира МВР. На...
Локално

Девојка нападната пред угостителски објект во Струмица

Никола Осило
На 02.08.2019 во 00,10 часот А.У.(22) од Струмица пријавила дека пред угостителски објект во Струмица физички била нападната од едно лице, информира МВР. Се работи...
Локално

Опожарен и ограбен угостителски објект во Скопје

Никола Осило
На 08.07.2019 година во 07.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на ул.„Самоилова“ во Скопје, сопственост на Е.М.Е.(28) од Република Турција,...
Локално

Вработен во угостителски објект во Скопје нападнал 10-годишно дете

Редакција
Синоќа во 22,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Р.А.(38) пријавила дека истиот ден околу 19,30 часот на улицата „Кеј 13-ти Ноември“ во угостителски...