еМагазин

Tag : угостителство

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Македонските корисници и УНЕТ одбележуваат четвртина век од интернет конекцијата

Редакција
Точно пред 25 години на 20 aприл 1995 година, Унет ја воспостави првата интернет конекција во Македонија во време кога населението не само што во...
Бизнис

Загрозени 29.000 вработени во угостителството, бараат помош од државата

Редакција
Државата да каже дали предвидува поддршка за угостителите. Ако не, тие навреме да бараат помош преку други мерки, за да не останат без никаков приход,...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Изобилство од елеганција: Се отвори првиот ХоРеКа центар во земјата

Редакција
Елеганција и отменост, досега невидени во Македонија, го одбележаа отворањето на новата компанија Alpha Venue Horeca Equipment. Минатата недела се отвори првата и единствена компанија...
БЕСПАРИЦА

Угостителските услуги во јануари поскапи за 2,8 отсто на годишно ниво

Редакција
Цените на угостителските услуги во јануари годинава во споредба со декември мината година се зголемени за 0,2  отсто. Во однос на јануари лани угостителските услуги...