еМагазин

Tag : укази

Македонија

Собранието усвои три од законите за кои Иванов не ги потпиша указите

Никола Осило
Собранието денеска во рамки на 97. седница усвои три закони во трето читање што беа вратени во Парламентот зашто поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов одби да