еМагазин

Tag : улица

Локално

Неколку лица тепале скопјанец на улица

Никола Осило
На 11.09.2019 во 00.20 часот во СВР Скопје, Ј.Х.(31) од Скопје пријавил дека на 10.09.2019 околу 20.10 часот на ул.„365“ бил физички нападнат од неколку...
Локално

Ограбен скопјанец на улица: Двајца со физичка сила му ги зеле парите

Никола Осило
На 07.09.2019 во 17,30 часот во СВР Скопје, П.Г.(53) од Скопје, пријавил дека на булевар „Гоце Делчев’’ две лица со употреба на физичка сила му...
Локално

Дрска кражба во Скопје: Жена во години ограбена на улица

Никола Осило
На 05.09.2019 во 14.14 часот во СВР Скопје, П.В.(76) од Скопје пријавила дека на булевар „АВНОЈ’’ непознат сторител и одзел чанта со пари, информира МВР....
Локално

Се тепале тројца на тројца на улица во Скопје

Никола Осило
На 19.08.2019 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Лазар Трповски“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...
Локално

Кумановец претепан и ограбен сред „бел ден“ на улица

Никола Осило
На 17.08.2019 во 17,30 часот во СВР Куманово, Д.Ј.(47) од Куманово пријавил дека истиот ден околу 12,30 часот на улицата „В.Карастојанов“, едно лице физички го...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Све средивме у градов па сеа уште да смениме имиња на улици, плоштади и мостови… мостот Гоце Делчев на пример„: Твитер реакции

Редакција
Граѓаните од денеска ќе можат да предлагаат нови имиња за улиците, булеварите, мостовите и плоштадите во Скопје, најави градоначалникот Петре Шилегов. Најавата предизвика бројни реакции...
Локално

Кривична пријава за скопјанката што остави новороденче на улица

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против А.А (17) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напуштање немоќно...