еМагазин

Tag : Унгарија

МОЈ СТАВ

По бегството: Ќе продолжи ли Никола Груевски да ја зема пратеничката плата?

Никола Осило
Илјадници прашања и дилеми отвори бегството на екс-премиерот Никола Груевски во Унгарија, каде, како што самиот најави преку неговиот Фејсбук-профил, ќе бара политички азил. Освен...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР проверува дали Груевски е во Унгарија

Редакција
Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно своите надлежности и во координација со надлежните институции во земјава поставува со цел да се верифицира информацијата во...
Бизнис

Драстичен раст на извозот: „Алкалоид“ ги освојува пазарите во САД, Унгарија, Полска, Чешка…

Никола Осило
„Алкалоид“ АД Скопје во периодот јануари-септември оствари консолидирани продажби на готови производи и услуги во износ од 7,2 милијарди денари, а од вкупните консолидирани продажби...