еМагазин

Tag : Унија на жени

Македонија

Куновска: Жените од ВМРО-ДПМНЕ самопрогласени жртви

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук-профил се осврна на оставките од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ....
Македонија ТОП СТОРИИ

Рангелова си поднесе оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило
Пратеничката Даниела Рангелова си поднесе оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ. „Не можам да прифатам да бидам дел од ова...