еМагазин

Tag : Љупчо Арсовски

Македонија

За првиот македонски амбасадор во Грција, најавите за преотворање на Договорот од Преспа се предизборни манипулации

Редакција
Првиот амбасадор на земјава во Грција, Љупчо Арсовски, одговарајќи на новинарско прашање во врска со тоа дали Договорот од Преспа е реверзибилен, со оглед на...