еМагазин

Tag : Љупчо Димовски

Македонија

Собранието ја почнува расправата за одземање на пратеничкиот имунитет на Љупчо Димовски

Редакција
На седница на Собраниетио на Република Македонија, денеска почнува расправа за барањето за одобрување притвор на пратеникот Љупчо Димовски, поднесено од скопскиот Кривичен суд. Собраниската...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеникот Љупчо Димовски ќе остане без пратеничкиот имунитет

Редакција
Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања со пет гласа „за“ и четири „против“ го прифати барањето за одобрување притвор за пратеникот Љупчо Димовски, поднесено...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил ексминистерот и актуелен пратеник, Љупчо Димовски

Редакција
Поранешениот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство и актуелен пратеник, Љупчо Димовски, заедно со уште двајца поранешни министри за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Љупчо Димовски

Редакција
Поранешениот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство и актуелен пратеник, Љупчо Димовски, заедно со уште двајца поранешни министри за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков и...
Македонија

Собранието ќе одлучува дали ексминистерот Љупчо Димовски ќе оди во притвор

Редакција
Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска ќе одлучува по барањето за одобрување притвор на пратеникот и поранешен министер за земјоделство, шумарство и водостопанство,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за Цветков и Делев, куќен притвор за Спасеновски, за Димовски дополнително ќе се одлучува

Редакција
Триесетдневен притвор добија поранешниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Михаил Цветков и заменик министерот Кристијан Делев. На поранешниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Ацо Спасеновски...
Македонија

Поранешниот министер Димовски си замина, останатите тројца осомничени се уште се во Кривичниот суд

Редакција
Поранешниот министер за земјоделиство, шумарство и водостопанство и актуелен пратеник во Собранието Љупчо Димовски си замина со приватно возило по распитот во Кривичниот суд во...
Македонија

Министерот Спасовски го потврди приведувањето на Спасеновски, Цветков и Делев

Редакција
МВР во соработка со Обвинителството денеска спроведе акција за приведување на четворица поранешни министри и заменици за земјоделство во врска со истрагата за злупотреба на...
Македонија

Димовски за „Фокус“: „Слушнав дека полицијата ме бара, знаат каде можат да ме најдат“

Редакција
Поранешниот министер за земјоделие, шумарство и водостопанство, Љупчо Димовски во изјава за Фокус вели дека пред малку бил информиран дека полицијата го бара. „Ми се јавија...
Македонија

Телма: Приведени поранешни министри за земјоделство

Редакција
Телевизијата Телма објави дека четворица поранешни министри и заменици за земјоделие, шумарство и водостопанство утрово се приведени во истрага поврзана со злоупотреби на земјоделска помош...