еМагазин

Tag : Љупчо Николовски

Македонија

Љупчо Николовски избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ

Редакција
На синоќешната 12. седница, Централниот одбор на СДСМ на предлог на претседателот на партијата Зоран Заев, едногласно го избра Љупчо Николовски за шеф на изборниот
ЖИВОТ

(Фото) Се ожени генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски се ожени викендов со неговата девојка Андријана Јакимовска. Неодамна, неговата девојка објави на Фејсбук заедничка фотографија од Порторож која
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Колемишевски на Фејсбук покрена акција #Засади дрво: Предизвикот го прифатија Љупчо Николовски, Димитар Ковачевски…

Редакција
Заменик-министерот за економија Кирил Колемишевски на Фесјбук покрена акција #ecoMKchallenge #ЗасадиДрво. Тој ги предизвика неговите пријатели, помеѓу кои и генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски и
Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Николовски е за кратење на бенефициите на функционерите

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за земјоделство, водостопанство и шумарство, Љупчо Николовски е за кратење на бенефиции на избраните и именувани лица. „Сите
ЖИВОТ

(Фото) Ќе се жени поранешниот министер и генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Редакција
Поранешниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство и актуелен генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски ќе се жени. Неговата девојка на Фејсбук, Андријана Јакимовска, од Порторож, Словенија,
Македонија ТОП СТОРИИ

Дали Кики и Фрики присуствуваа на ЦО на СДСМ

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски синоќа избегна да даде директен одговор на прашањата дали има сознанија кои се Кики и Фрики, за кои се
Македонија

Поранешниот министер Љупчо Николовски нема да користи апанажа

Редакција
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информира дека со заминувањето од функцијата министер, Љупчо Николовски нема да ја искористи законската можност за користење апанажа. Оваа
Македонија

Замир Мехмети ќе го советува генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Редакција
Замир Мехмети ќе го советува генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. Информацијата на Фејсбук ја соопшти Мехмети: „Со задоволство ја прифатив поканата од генералниот секретар
Македонија

Љупчо Николовски: Сам побарав смена од Министерството за земјоделство

Никола Осило
Новиот генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во гостување на централниот дневник на 1 ТВ рече дека негово било барањето да отстапи од Министерството за земјоделство, шумарство и
ДОБРОСОСЕДСТВО

Што договорија Николовски и неговиот грчки колега

Редакција
Во рамки на официјалната посета на претседателот на Владата на Грција, Алексис Ципрас, министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски имаше билатерална средба со неговиот