еМагазин

Tag : Љупчо Николовски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Царовска, Петров, Лукаревска и Николовски се натпреваруваа во правење мафини

Редакција
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, генералниот секретрар на СДСМ, Љупчо Николовски и директорката на УЈП, Сања Лукаревска...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Николовски се венчаше во манастирот Св.Јоаким Осоговски

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски и шеф на изборниот штаб за викендов направи црковна венчавка во манастирот Св.Јоаким Осговски, во Крива Паланка, од каде...
Македонија

Љупчо Николовски избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ

Редакција
На синоќешната 12. седница, Централниот одбор на СДСМ на предлог на претседателот на партијата Зоран Заев, едногласно го избра Љупчо Николовски за шеф на изборниот...
ЖИВОТ

(Фото) Се ожени генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски се ожени викендов со неговата девојка Андријана Јакимовска. Неодамна, неговата девојка објави на Фејсбук заедничка фотографија од Порторож која...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Колемишевски на Фејсбук покрена акција #Засади дрво: Предизвикот го прифатија Љупчо Николовски, Димитар Ковачевски…

Редакција
Заменик-министерот за економија Кирил Колемишевски на Фесјбук покрена акција #ecoMKchallenge #ЗасадиДрво. Тој ги предизвика неговите пријатели, помеѓу кои и генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски и...
Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Николовски е за кратење на бенефициите на функционерите

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за земјоделство, водостопанство и шумарство, Љупчо Николовски е за кратење на бенефиции на избраните и именувани лица. „Сите...
ЖИВОТ

(Фото) Ќе се жени поранешниот министер и генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Редакција
Поранешниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство и актуелен генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски ќе се жени. Неговата девојка на Фејсбук, Андријана Јакимовска, од Порторож, Словенија,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Дали Кики и Фрики присуствуваа на ЦО на СДСМ

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски синоќа избегна да даде директен одговор на прашањата дали има сознанија кои се Кики и Фрики, за кои се...
Македонија

Поранешниот министер Љупчо Николовски нема да користи апанажа

Редакција
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информира дека со заминувањето од функцијата министер, Љупчо Николовски нема да ја искористи законската можност за користење апанажа. Оваа...
Македонија

Замир Мехмети ќе го советува генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Редакција
Замир Мехмети ќе го советува генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. Информацијата на Фејсбук ја соопшти Мехмети: „Со задоволство ја прифатив поканата од генералниот секретар...