еМагазин

Tag : управни одбори

Бизнис

Истражување: Членови на управните и надзорните одбори на државните претпријатија, „дувла“ на партиски кадри

Редакција
Како членови на управните одбори во најголемите државни претпријатија се јавуваат многу политички кадри, секторски директори во други државни претпријатија, припадници на државната администрација, сметководители...
Македонија ТОП СТОРИИ

Цела листа: Кои се новите директори, членови на управни и надзорни одбори назначени од Владата

Редакција
На синоќешната 147. седница Владата донесе повеќе одлуки за разрешување и именување на директори, в.д. директори и членови на управни и надзорни одбори на агенции,...
Македонија

Ќе „летаат“ директорите од енергетскиот сектор, во МЕПСО, ЕСМ…

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција во Владата информираше за смената директорите на институции, раководители, членови на Управни одбори. За разрешување, Заев ќе ги предложи...